Mamy 12 503 opinii naszych Klientów
Cennik porad prawnych

Cennik porad prawnych

Dlaczego nasz serwis nie ma typowego cennika?

Z pytaniem o cenę usługi prawnej z marszu, bez przedstawienia opisu jest trochę tak, jak nie pokazując chorego zęba, pytać dentystę, ile będzie kosztowało leczenie. Dentysta najpierw musi zobaczyć zęba i ocenić jego stan, zanim zdecyduje o metodzie leczenia, a co za tym idzie – o koszcie leczenia. Podobnie prawnik: pytanie o spadek, rozwód czy podatek VAT – to za mało. Prawnik musi poznać realia, sytuację klienta, nieraz przeanalizować dokumenty i dopiero wtedy może określić zakres porady prawnej i wycenić ją stosownie do stopnia zawiłości sprawy i nakładów pracy, jakich będzie wymagać. To samo dotyczy w jeszcze większym stopniu przygotowania pisma – prawnik musi znać bardzo dokładnie sprawę klienta.

Dlatego bez opisu sprawy podanie konkretnej ceny jest niemożliwe.

Zamiast cennika – indywidualna wycena

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny. Wystarczy opisać problem i kliknąć przycisk „Wysyłam pytanie do wyceny”, a niezwłocznie zajmie się nim nasz dyżurujący prawnik specjalista i wyceni przygotowanie indywidualnej porady lub pisma – odpowiednio do stopnia trudności i nakładów pracy. Zadanie pytania i wycena do niczego Państwa nie zobowiązują.

W ciągu 1 godziny otrzymają Państwo mail informujący o cenie i szczegółach usługi. Prosimy pamiętać – wycena jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli cena nie będzie Państwu odpowiadać, wystarczy zignorować naszego maila.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie wychodząc z domu, dowiedzą się Państwo, jak kształtuje się nasza cena za pomoc prawną w Państwa indywidualnej sprawie.

Podsumujmy!

  • Nie podajemy ceny za ogólnikową poradę czy „gotowiec” pisma – podajemy cenę za indywidualną usługę prawniczą w pełni dopasowaną do opisanego przez Państwa problemu.
  • Cena jest niezmienna i całkowita (zawiera już podatek VAT).
  • Cena obejmuje pytania dodatkowe bez ograniczeń – jeśli po zapoznaniu się z naszą poradą, pozostaną jeszcze jakieś wątpliwości, można o nie dopytać prawnika, aż wszystko stanie się jasne; pytania dodatkowe są wliczone w cenę. Nie ograniczamy „dopytywania” ani w czasie, ani co do ilości, pytania nie mogą jedynie wykraczać poza określony w głównym zapytaniu zakres prawny.
  • W naszym serwisie nie czekamy na zaksięgowanie wpłaty na koncie, wystarczy przesłać nam potwierdzenie przelewu lub skorzystać z szybkich płatności poprzez serwis payu.pl, a od razu pytanie trafi do realizacji.
  • Na życzenie wystawiamy faktury po podaniu danych.

Zdajemy sobie sprawę, że cena jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie towaru czy usługi. Być może nasza wycena porównana z innymi nie będzie najniższa na rynku. Warto jednak przed podjęciem decyzji zadać sobie pytanie:

  • Czy mój problem jest błahy i bez względu na zakończenie nie wpłynie on na moje życie?
  • Czy mój problem jest bardzo poważny i jego rozwiązanie będzie miało wielki wpływ na przyszłość moją i mojej rodziny?

Jeśli odpowiedź na drugie pytanie jest pozytywna, jeśli stoją Państwo w obliczu ważnych życiowych problemów – czy o wyborze drogi pomocy powinna decydować jedynie najniższa cena?

Warto decydując się na usługę prawną wziąć pod uwagę doświadczenie, fachowość i rzetelność. Coraz częściej pomoc prawną w sieci oferują osoby anonimowe, nieposiadające uprawnień do wykonywania zawodu. My uważamy to za niedopuszczalne i gwarantujemy, że w naszym serwisie odpowiadają wyłącznie osoby przygotowane do świadczenia pomocy prawnej.

Dzięki temu mogą Państwo być pewni, że nasza pomoc jest rzetelna, fachowa i adekwatna do proponowanej ceny.